Teczki dla mężczyzn

Do niedawna wydawało się nam, że jedynie panie posługują się torbami. Wynikało to głównie z faktu, iż na tego typu zakupy wybierały się przede wszystkim panie. Jednakże od pewnego czasu, projektanci toreb, zaczęli prześcigać się w pomysłach które zadowoliłyby każdego, bardziej praktycznego mężczyznę. Panowie mogą więc już śmiało zastąpić swoje uniwersalne torby na ramię czy plecaki, na bardziej praktyczne i o wiele bardziej eksponujące ich męskość teczki.

Teczki męskie wykonywane są podobnie jak teczki damskie ze specjalnie wyprawianej skóry bydlęcej. Panowie mogą wybierać między klasycznymi kształtami (prostokąt) a między nieco bardziej wyrafinowanymi fasonami (wysokie teczki o kształcie ściętego stożka). Teczki dla panów podobnie jak i dla pań posiadają możliwość umieszczenia ich na pasku – jednakże panowie rzadziej wykorzystują tą opcję. Teczki męskie posiadają najczęściej dwie przedzielone komory. Przedzielenie pełni jednocześnie rolę ogromnej kieszeni zapinanej na zamek błyskawiczny. Kieszeń przeznaczona jest na większe dokumenty czy kołonotatnik lub kalendarz. W torbie nie brakuje kieszonek na telefon, wizytówki czy długopisy. To co wyróżnia – a co podoba się większości panom – to fakt, że ich teczki posiadają szyfrowane zamknięcie lub są wyposażone w specjalny zamek na kluczyk. To dodatkowe zabezpieczenie bardzo interesuje wielu panów.

Kolorem jaki króluje wśród męskich teczek to aksamitna i głęboka czerń, która dodaje jeszcze większej powagi i klasy mężczyznom.